Vazgecmem.NET

Anasayfa Yönetim Forum Kurallarımız Bize Ulaşın
Go Back   Vazgecmem.NET >
Vazgecmem.Net ~Genel ve Güncel Kategori~
> Günün Köşesi
Vazgecmem.NET @ Facebook Hayran Sayfası

Günün Köşesi Bugüne özel paylaşımlarKonu Bilgileri
Konu Başlığı
Günün Haberi
Konudaki Cevap Sayısı
1004
Şuan Bu Konuyu Görüntüleyenler
 
Görüntülenme Sayısı
26813

Yeni Konu aç  Cevapla
 
Seçenekler Arama Stil
Alt 04/05/2014, 16:15   #11
Durumu:
Çevrimdışı
Üyelik tarihi: May 2014
Üye No: 167
Mesajlar: 5.699
Konular: 670
Aldiği Teşekkürler: 1040
Beğendikleri : 1785
REP Gücü : 9
REP Puanı : 22
Ruh Halim: Suspus
Standart
Google Play Türk Uygulama Geliştiricilere yeni pazarların kapısını açıyor.

Google Play servisinde artık Türk uygulama geliştiriciler yarattıkları uygulama ve oyunları ücretli olarak sunma imkanına sahip olacaklar. Böylelikle Türkiye’deki geliştiricilere 130’dan fazla ülkeye erişen bir pazarın kapıları açılacak.

Android tabanlı uygulama geliştiricilerin Google Play üzerinden uygulama ve oyunlarını satabilmeleri için Developer Console’dan giriş yaparak Google Wallet hesabı oluşturmaları gerekiyor. Uygulamalarını ücretsiz olarak daha önce yükleyenlerin uygulama içi satın alma veya üyelik yolu ile para kazanma imkanları bulunuyor. Yeni uygulamalar ise uygulama içi satın alma veya üyelik yoluyla satış yapma dışında uygulamalarını doğrudan ücretli kategorisinde yayınlayabiliyorlar.  Alıntı ile Cevapla
Alt 05/05/2014, 11:02   #12
Durumu:
Çevrimdışı
Üyelik tarihi: May 2014
Üye No: 167
Mesajlar: 5.699
Konular: 670
Aldiği Teşekkürler: 1040
Beğendikleri : 1785
REP Gücü : 9
REP Puanı : 22
Ruh Halim: Suspus
StandartGeri dönüşüm, güneş enerjisi ve daha birçok sürdürülebilir uygulamada tüm ülkelerin başını çeken İsveç, şaka gibi bir sorunla karşı karşıya. Elektrik ve ısınma ihtiyaçlarının büyük kısmını çöplerden elde eden ülkede çöp bitti.

250.000'in üzerinde evin elektrik ve ısınma ihtiyacını çöplerin yakıt olarak kullanılmasından sağlayan İsveç hükümeti, ülkede üretilen çöpten daha büyük kapasiteli çöp dönüştürme tesisine sahip. Eurostat'ın verilerine göre İsveç'te bulunan evlerden çıkan çöplerin sadece %1'i çöplüklerde kalıyor. Bu oran, diğer Avrupa ülkelerinde %38 dolaylarındadır. Geri kalan kısım ya geridönüşüme uğruyor ya da gübre olarak kullanılıyor. İsveç'teki güç santrallerinin büyük bir kısmı çöpleri yakıt olarak kullanıyor. Ancak ülkede çöplerin tükeniyor olması, daha doğrusu yeterince çöp üretilemiyor olması, İsveç'i zora sokuyor.

Bu durum da İsveç'i komşusu Norveç'ten çöp ithal etmek durumunda bıraktı. Aslında bu yeni bir olay değil. İsveç bir süredir Avrupa'dan, özellikle de Norveç'ten yılda yaklaşık 800.000 ila 850.000 ton çöp ithal etmekteydi. Bu çöplerin büyük bir kısmı komşusu Norveç'ten geliyor. Hem de İsveç, bu ithalattan para da kazanıyor, çünkü Avrupa Standartları dahilinde çöplerinden kurtulmak isteyen Avrupa ülkeleri, İsveç'in çöplerini alması için para ödemekten çekinmiyor!

9.5 milyon nüfuslu ülkede çıkan atıkların yalnızca %4'ü geri dönüşmez durumda. Vatandaşların geri dönüşüm konusunda bu denli duyarlı olması da İsveç'in yakıt olarak kullanabileceği çöpün tükenmesindeki ve komşu ülkelerin çöpünü geri dönüştürür hale gelmesindeki ana etken.

Mevcut senaryoda Norveç, İsveç'e fazla çöplerini yok etmesi için para ödüyor. İsveç de üzerine para alarak elde ettiği bu çöpleri geri dönüştürerek vatandaşlarına elektrik ve ısınma sunuyor. Çöplerin yanmasından çıkan ısı, binaların ısınması ve elektrik üretiminde kullanılabiliyor. Üstelik, sanılanın aksine, gelişen teknoloji yardımıyla çöplerden çıkan gazlardan etkili bir biçimde kurtulmaları mümkün oluyor. Hatta İsveç, bu zararlı gazları önlemek konusunda öylesine başarılı ki, gaz salımları konusunda en düşük düzeylere sahip ülkeler arasında bulunuyor. Yani İsveç, hiçbir çevre kirliliğine neden olmaksızın hem elektrik ve ısınmayı bedavaya getiriyor, hem de çöplerden kurtulmayı başarıyor; bir de üzerine para kazanıyor.

İsveç'in bir sonraki planı ise Norveç'tense Balkan ülkelerine yönelmek. Çünkü İtalya, Romanya, Bulgaristan ve Türkiye gibi geri dönüşüm altyapısı olmayan ülkelerin çöplükleri Norveç'ten çok daha dolu. Üstelik İsveç, bu ülkelerden çöp satın alarak onların kirletilmiş alanlarını azaltmayı hedefliyor.

Geri dönüşümü marifet olarak görmeyen herkese cevaben İsveç'in bu müthiş başarısını kutlamamız gerekiyor. Bu arada, çöp ithal eden tek ülkenin İsveç olmadığının da altını çizmek gerekiyor: Almanya, Belçika ve Hollanda da aynı yöntemi izliyor. Ancak İsveç, "çöp tüketimi" konusunda lider durumda.  Alıntı ile Cevapla
Alt 06/05/2014, 09:50   #13
Durumu:
Çevrimdışı
Üyelik tarihi: May 2014
Üye No: 167
Mesajlar: 5.699
Konular: 670
Aldiği Teşekkürler: 1040
Beğendikleri : 1785
REP Gücü : 9
REP Puanı : 22
Ruh Halim: Suspus
Standart

Android'in Karanlık Yüzü

Android, kullanım oranlarında iOS'a adeta toz yutturuyor ama "karanlık taraf" da giderek büyüyor.

Google'ın Android işletim sistemi, firma için önemli ve büyük bir başarı idi. Market payından aldığı büyük bir dilim ile beraber, marketin baskın işletim sistemi haline gelen Android, bu başarı ile beraber pek çok kötü amaçlı saldırıyı da kendine çekmiş bulunuyor.

2014'ün birinci çeyreğinde toplanan verilere göre, 277 yeni zararlı yazılımdan tam 275'inin ev sahibi Android.

Yeni zararlı yazılımların pek çoğu, sessiz bir şekilde özel SMS mesajları göndermeye ve böylelikle telefon sahiplerinin para kaybetmeleri ile sonuçlanıyor. F-secure tarafından yayınlanan raporuna göre, zararlı yazılımların yüzde 88'i gelir amaçlı iken, yüzde 19'u da telefonları bit botnet'e bağlamak üzerine kurulu.

Tabii ki tek hedef işletim sistemi Android değil. iOS ve Symbian da, birer yeni zararlıyla bu yeni zararlılardan nasiplerini aldılar. Her ne kadar yeni "enfeksiyon" oranları, Android'e göre, diğer platformlarda daha az da olsa, bunun anlamı diğer platformların çok daha korumalı oldukları değil. iPhone'larda rastlanılabilen bir uygulama, yüklü olan uygulamalar içerisine farklı reklamlar yerleştirmekte iken, bir Symbian trojan'ı da metin mesajları göndermek ile suçlanıyor.

Genele bakıldığında da, Android'i etkileyen toplam zararlı sayısı, iOS ve diğerlerine oranla son derece fazla. Tabii ki bir miktar dikkatle telefonunuzu zararlı yazılımlardan koruyabileceğinizi unutmamak lazım. Resmi uygulamaları kullanarak ve üçüncü parti uygulamaları yüklemeyi reddederek telefonunuzun etkilenme olasılığını düşürebilirsiniz. Bazı kötü amaçlı yazılımlar geçmişte resmi marketlere ulaşmayı başarmış olsalar da, hızlı bir şekilde fark edilip marketten kaldırılmışlardı.

Aynı süreç içerisinde Windows Phone ve Blackberry'nin uğradıkları bir saldırı raporlanmış değil ancak iki platformun da Android ve iOS'a göre, göre çok daha küçük bir paya sahip olduklarını unutmamak lazım.  Alıntı ile Cevapla
Alt 07/05/2014, 09:58   #14
Durumu:
Çevrimdışı
Üyelik tarihi: May 2014
Üye No: 167
Mesajlar: 5.699
Konular: 670
Aldiği Teşekkürler: 1040
Beğendikleri : 1785
REP Gücü : 9
REP Puanı : 22
Ruh Halim: Suspus
StandartBugüne kadar onlarca talibiyle buluşan Cüneyt Bey'e hiç kimseyi beğendiremeyen Esra Erol, sonunda Cüneyt Bey'i de nikah masasına oturtmayı başardı. ilgili sitenin haberine göre ruh eşini bulduğunu söyleyen Cüneyt Bey, 14 Şubat'ta nişanlandığı Deniz Hanım ile bugün milyonların şahitliğinde evlendi.

Hala şaşkın olan Esra Erol, 'Bana bu şaka gibi geliyor, Cüneyt evleniyor inanamıyorum' dedi. Bunun üzerine Cüneyt, 'Esra Hanım başka talibim var mıydı?' diye espri yaptı.

Cüneyt Bey'in babası da nikaha katıldı ve sonunda nikah masasına oturtmayı başardık dedi. Nikah için bugünü seçmelerinin nedeninin ise Deniz Hanım'ın doğum günü olduğunu stüdyoya gelen sürpriz pasta ile duyurdular.

Cüneyt Bey 3 yıldır Esra Erol'da programında adaylarını arıyordu.  Alıntı ile Cevapla
Alt 07/05/2014, 14:12   #15
Durumu:
Çevrimdışı
Üyelik tarihi: Apr 2014
Üye No: 4
Mesajlar: 46.306
Konular: 10150
İlişki Durumu : Nişanlı
Aldiği Teşekkürler: 14436
Beğendikleri : 14403
REP Gücü : 1234617
REP Puanı : 123456789
Ruh Halim: ada
İsim: . . .
Standart

Mutluluklar dileriz.

Melodi bunu beğendi.


  Alıntı ile Cevapla
Alt 08/05/2014, 10:44   #16
Durumu:
Çevrimdışı
Üyelik tarihi: May 2014
Üye No: 167
Mesajlar: 5.699
Konular: 670
Aldiği Teşekkürler: 1040
Beğendikleri : 1785
REP Gücü : 9
REP Puanı : 22
Ruh Halim: Suspus
Standart

Bu Yaz Evlenecek Çiftlere Kötü Haber!

Kuyumculuk sektörüne getirilen yasak sonrası bu yıl düğünlerden gelen hasılatta ciddi düşüş yaşanacağı tahmin ediliyor.

Bu yaz evlenmeyi düşünen binlerce çift telaş içerisinde bir bir eksiklerini tamamlamaya çalışıyor. Tabi bu koşuşturma içerisinde alınan tüm eşyaların ödeme planı da düğünden gelecek takılar hesaba katılarak yapılıyor. Ancak hesaba katılmayan ve 1 Şubat sonrası hayata geçirilen bir uygulama tüm planları bozacak gibi görünüyor.

Düğün sezonunda cirolarını neredeyse ikiye katlayan kuyumcuların, 1 Şubat itibariyle yürürlüğe giren ve taksiti tamamen kaldıran düzenleme sonrası geçen yıla göre satışlarında yüzde 60'lara varan bir düşüş olduğu belirtildi. Tabi yasak sadece kuyumcuları etkilemedi. Taksitle altın alamayan vatandaş da takı tercihinde değişiklik yapmak zorunda kaldı. Birikmiş toplu parası olmayan vatandaş ya alacağı altının gramajını düşürdü, ya da altın takmaktan vazgeçerek takı olayını para ile geçiştirmeye başladı.

Kredi kartına taksit uygulamasının kaldırılmasının ilk etkileri en son alınan verilerde de net bir şekilde görüldü. Bankalar Arası Kart Merkezi'nden alınan verilere göre yasak öncesi kredi kartlarıyla 806 bin liralık altın alışverişi yapılırken, bu rakam 1 Şubat sonrası 1 ayda yüzde 40'a varan gerilemeyle 600 bin liraya kadar düştü. Kuyumcular ise; yasağın kalkmaması halinde bu rakamın düğün sezonu diye tabir edilen Mayıs-Eylül ayları arasında iki katına kadar çıkacağını tahmin ediyor.

Öte taraftan yasak sadece kuyumcuları etkilemiyor. Taksit yasağı yüzünden akrabasına dostuna destek olmak için tam altın, bilezik gibi fiyatı 500 TL'den başlayıp 3-5 bin TL'ye kadar çıkabilen takılardan birini alıp takmanın planı yapan vatandaş da tercihinde değişiklik yapmaya başladı.

İstanbul'un farklı bölgelerindeki kuyumcu esnafı ile yaptığımız görüşmelerde satışlarının büyük bir bölümünün kredi kartları üzerinden gerçekleştiği için satışlarında yüzde 60'lara varan düşüşler yaşandığını belirten sektör temsilcileri vatandaşın takı tercihinde geçen yıla göre çok ciddi bir değişiklik olduğunu da ifade etti.

Taksit yasağı getirildikten sonra vatandaşın nakit veremediği için alım gücünün otomatikman düştüğünü dile getiren kuyumcu esnafı, takı işinin keyfe keder bir alım olduğunu o yüzden de vatandaşa bir anda ''2 bin TL ver'' dendiğinde öyle bir parayı kimsenin o an çıkartıp veremediğini ancak taksitle bu rakamın belli bir zaman dilimine eşit bölünmesi halinde alımların gerçekleşebildiğini söyledi.

Taksit olmamasından kaynaklı gelen müşterilerin de artık daha çok bütçelerini zorlamayan ve gramı düşük altınlara baktığını ifade eden sektör temsilcileri, kendisine düğününde bilezik taktığı için bilezik takmak zorunda hissedenlerin bile gramı en düşük bilezikleri sorup aldıklarını ifade ederken, yasak sonrası en çok talep edilen altın çeşidinin ise gramlık altın ile çeyrek altın olduğunu belirtti.

Yasak hiç şüphesiz ki en çok düğün yapacak aileleri üzdü. Çünkü evlilik arifesinde düğün yapacak ailelerin aldıkları altınların toplam fiyatı 30 bin TL'ye kadar çıkabiliyor. Meblağ bu kadar yüksek olunca aileler de kredi kartına alternatif olarak bankaların ''Evlilik kredisi'' adı altında sundukları kredilere yönelmeye başladı. 60 aya kadar vade seçeneğinin sunulduğu ''Evlilik kredisi''nde 10 bin TL'ye aylık 280 TL gibi bir ödeme planı çıkarılıyor.  Alıntı ile Cevapla
Alt 09/05/2014, 09:07   #17
Durumu:
Çevrimdışı
Üyelik tarihi: May 2014
Üye No: 167
Mesajlar: 5.699
Konular: 670
Aldiği Teşekkürler: 1040
Beğendikleri : 1785
REP Gücü : 9
REP Puanı : 22
Ruh Halim: Suspus
Standart

Sahte Windows 9'a Dikkat
Daha Microsoft adını bile fazla dillendirmezken internette yayılan ve hem telefonları hem de bilgisayarları kapsayan Windows 9 yükleme dosyaları kullanıcılar için tehlike saçıyor.

Henüz resmi olarak duyurulmayan Windows 9'un 2015'in başlarında çıkması bekleniyor. İşletim sisteminin ücretsiz olarak sunulacağına dair söylentiler var, ancak bu konuda henüz kesin bir bilgi yok. Bu arada dosya paylaşım sitelerinde ve YouTube'da ortaya çıkan ücretsiz "Windows 9"lar tehlike saçıyor.

"Windows 9 Extreme Edition", "Windows 9 Ultimate" veya "Windows 9 Professional" gibi yanıltıcı isimlerle karşınıza çıkan indirmelerin içinde tema giydirilmiş, yasadışı Windows 7 veya 8 kurulumlarından başka bir şey yok. Dosya paylaşım sitelerinin yanı sıra, YouTube'da da altında indirme bağlantısı veren birçok Windows 9 konseptine rastlamanız mümkün. ISO dosyası olarak sunulan bazı indirmeler, 20'nin üzerinde ön-yüklü programla gelebiliyor. İçinde lisanssız yazılımların da bulunduğu bu kurulumlar, Windows'u en baştan çöplüğe çeviriyor.

En kötü durumda ise zararlılarla karşılaşmanız olası. Tecrübesiz kullanıcıların Windows 9'u indireyim derken bir botnet'in parçası haline gelmeleri hiç de zor değil. Eğer siz de bir zararlı ağının parçası olmak istemiyorsanız, şimdilik Windows 7 veya Windows 8 ile yetinmenizi öneriyoruz.  Alıntı ile Cevapla
Alt 10/05/2014, 17:03   #18
Durumu:
Çevrimdışı
Üyelik tarihi: May 2014
Üye No: 167
Mesajlar: 5.699
Konular: 670
Aldiği Teşekkürler: 1040
Beğendikleri : 1785
REP Gücü : 9
REP Puanı : 22
Ruh Halim: Suspus
Standart

WiFi Hack'leyen Telefon YaptılarKablosuz ağları ve fazlasını hack'leyebilen bu garip telefon, yetenekleriyle sizi etkileyecek.

Gelişen mobil teknoloji, telefon ve tabletleri hayatımızın her yanıyla bütünleştirdi, öyle ki bazen onları hack'lemek için bile kullandığımız oluyor. Yeni ortaya çıkan Pwn Phone ise IT departmanlarının ve güvenlik profesyonellerinin ağlardaki açıkları hızla bulmasına yardımcı oluyor.

Pwn Phone'un yeni sürümü, LG Nexus 5'in donanımını temel alıyor ancak tam olarak Android ile çalışmıyor. Arka uç olarak Android'i kullanan telefon, onun üzerinde tam donanımlı bir Debian OS çalıştırıyor. Bir USB host olarak çalışabilen telefon, bu sayede harici Wi-Fi, Bluetooth ve ethernet adaptörlerini kabul edebiliyor. Harici adaptörler, Pwn Phone'un saldırı menzilini ve yeteneklerini geliştiriyor.

Toplam 103 ağ izleme ve saldırı aracıyla gelen Pwn Phone, bu araçlardan 26'sını giriş ekranından hızla çalıştırmanıza izin veriyor. Araçların çoğu terminal penceresinde çalışsa da, 26 araç dokunmatik denetime izin veriyor. Bazıları ise menü temelli arayüzüyle sizi komut yazmaktan kurtarıyor.  Alıntı ile Cevapla
Alt 11/05/2014, 13:07   #19
Durumu:
Çevrimdışı
Üyelik tarihi: May 2014
Üye No: 167
Mesajlar: 5.699
Konular: 670
Aldiği Teşekkürler: 1040
Beğendikleri : 1785
REP Gücü : 9
REP Puanı : 22
Ruh Halim: Suspus
StandartOğlunu 21 Yıldır Hiç Yalnız Bırakmadı


Giresun'un Bulancak ilçesinde yaşayan doğuştan spastik engelli 21 yaşındaki Naim Öztürk, annesinin yardımıyla başladığı eğitim hayatını GÜ Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulunda sürdürüyor Eğitim hayatı boyunca bir an bile yalnız bırakmadığı oğluyla okula gelerek derslere katılan anne Münevver Öztürk, bir yandan da oğlunun tedavisini devam ettiriyor Anne Öztürk: "Naim'i sırtımda, kucağımda taşıdım yine de okula götürdüm. Ahırda ineklerim vardı, gece onlara baktım. Kar yağdı, yağmur yağdı ama Allah bana güç verdi" "Şimdi üniversitede okuyan oğlum için Giresun merkezde ev tuttuk. Sabah onunla okula gidiyor, derslere giriyorum.  Alıntı ile Cevapla
Alt 12/05/2014, 09:06   #20
Durumu:
Çevrimdışı
Üyelik tarihi: May 2014
Üye No: 167
Mesajlar: 5.699
Konular: 670
Aldiği Teşekkürler: 1040
Beğendikleri : 1785
REP Gücü : 9
REP Puanı : 22
Ruh Halim: Suspus
Standart

Dünya, Uzaydan 24 Saat Canlı İzlenebilecek


Uluslararası Uzay İstasyonu, Dünya'ya 24 saat canlı yayın yapmaya başladı! Siz de canınız sıkıldığında ya da merak ettiğinizde ISS'in nerede olduğunu ve o anda Dünya'yı nasıl gördüklerini merak ediyorsanız, buradan izleyebilirsiniz:
[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]
İyi seyirler.  Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Etiketler
günün , haberi


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler Arama
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Kapalı


Forum Hakkında Yasal Uyarı
Powered by vBulletin® Version 3.8.9
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1
Hit Sayacı:  

5651 sayılı kanunun 8. maddesi ve T.C.K'nın 125. maddesine göre; Vazgecmem.Net olan forum sitemize eklenen içeriklerden, içeriği ekleyen kullanıcı sorumludur. Kullanıcı bazlı herhangi bir telif hakkından Vazgecmem.Net sitesi ve site yetkilileri sorumlu değildir. Telif hakkı kapsamında bulunan içerikler ile ilgili hukuksal bildirimleriniz için bu bağlantı ie iletişime geçebilirsiniz bu çevrede, Vazgecmem.Net yönetimi en geç 48 saat içerisinde dönüş yapacaktır.